راهنمای خرید لباس نظامی

لباس استتار تفنگدار دریایی ارتش

ما در این وبلاگ قصد داریم تا به معرفی انواع لباس نظامی و راهنمای خرید آن به صورت جامع و کلی بپردازیم و یکی از بزرگترین فروشگاه‌های نظامی در سطح ایران را که به صورت اینترنتی و حضوری محصولات خود را عرضه می‌کند معرفی نماییم.

تاریخچه لباس نظامی

البسه نظامی در گذشته به دلایل مختلفی به وجود آمده‌اند که یکی از این دلایل می‌تواند به دلیل کمک کردن به رزمنده ها و جنگجویان برای دفاع از خود در برابر دشمنان نام برد که از اجزای این لباس میتوان به زره و غیره اشاره کرد.

لباس استتار نیروی زمینی ارتش
لباس استتار نیروی زمینی ارتش

کاربرد دیگری که پوشاک نظامی در گذشته داشته از متمایز کردن یک فرد غیرنظامی با یک فرد نظامی دیگر بوده، تا مردم بتوانند یک رزمنده را از یک فرد عادی تشخیص بدهند همچنین از دیگر دلایل به وجود آمدن انواع لباس نظامی می‌توان برای تمایز قائل شدن میان نظامیان یک قوم با قوم دیگر و یا میان کشورها با فرهنگ‌های خاص اشاره کرد.

امروزه ما می‌توانیم بهترین و با کیفیت‌ترین انواع لباس نظامی را از فروشگاه خلبان مشاور دسته‌بندی لباس نظامی مشاهده کرده و جزئیات هر یک را خوانده و از آن خرید کنیم.

تقسیم بندی انواع البسه نظامی

در ادامه قصد داریم تا معرفی تعدادی از پوشاک نظامی و انتظامی بپردازیم…

پیراهن فصل نظامی

یکی از انواع البسه نظامی پیراهن فصل بوده که بنابر فصول مختلف گرم و سرد سال مدل‌های مختلفی از آن پوشیده می‌شود. معمولاً پیراهن فصل زمستانه زیر ژیله و یا پلیور پوشیده می‌شود.

پیراهن فرم نیروی هوایی
پیراهن فرم نیروی هوایی

از انواع پیراهن فصل می‌توان به پیراهن فرم پلیس راهنمایی و رانندگی، پیراهن فرم نیروی دریایی ارتش، پیراهن فصل نیروی زمینی با رنگ‌های سفید و یا خاکی اشاره کنیم.

بتل و شلوار نظامی

از مهم‌ترین لباس‌های نظامی بتل و شلوار نظامی است که در اکثر سازمان‌های نیروهای مسلح می‌توان آن را مشاهده کرد.
در کشور ما ایران بتل شلوار نظامی برای پرسنل وظیفه نیروی زمینی ارتش و وزارت دفاع کاربرد زیادی دارد و بسیار زیاد و پرفروش می‌باشد.

شلوار نظامی

در کنار پیراهن فصل می‌توان به انواع شلوار فصل نیروهای مسلح همچون شلوار فصل نیروی زمینی ارتش نیروی هوایی دریایی و پدافند ارتش اشاره کرد.

شلوار فصل نیروی زمینی ارتش
شلوار فصل نیروی زمینی ارتش

اورکت سربازی

اورکت سربازی یکی دیگر از لباس‌های نظامی می‌باشد که در فصول پاییز و زمستان پرسنل نیروهای مسلح چه کادر و چه سرباز آن را بر تن می‌کنند.

دستکش‌های نظامی

دستکش ها انواع مختلفی دارند و به صورت مصوب و غیر مصوب توسط پرسنل نیروهای مسلح بر تن می‌شوند از انواع دستکش‌های نظامی می‌توان به دستکش سربازی که به صورت بافتنی تولید می‌شود اشاره کرد.

Mechanix دستکش ورزشی
Mechanix دستکش ورزشی

همچنین کنار دستکش‌های مصوب می‌توان به انواع دستکش‌های تاکتیکال همچون دستکش اوکلی و یا دستکش تاکتیکال مکانیکس اشاره کرد.

دستکش اوکلی نیز به رنگ‌های مختلف مشکی خاکی و سبز و در مدل‌های نیم پنجه و تمام پنجه تولید می‌شود که دارای یک چسب محکم در قسمت مچ بوده و همچنین دارای ضربه گیر بسیار محکم در بالای پنجه‌ها می‌باشد.
فیلترهای بسیار مناسبی جهت عبور هوا در این دستکش‌ها تعبیه شده است که باعث جلوگیری از تعریق پوست و دست در آن می‌شود.

پلیور نظامی

بافتنی نظامی در رنگ‌های آبی برای نیروی هوایی ارتش و رنگ سبز برای نیروی زمینی ارتش و رنگ مشکی برای پرسنل نیروی انتظامی و ناجا استفاده میشود.

پلیور بافت نظامی
پلیور بافت نظامی

معمولاً پرسنل نظامی این پلیورها را بر روی پیراهن فصل مصوب یگان خود می‌پوشند.

کلاه زمستانه خلبانی

کلاه که در میان مردم به نام‌های مختلفی همچون کلاه خلبانی زمستانی و نیز کلاه روسی رواج دارد را پرسنل نظامی و غیرنظامی و نیز خلبان‌های نظامی در فصول سرد سال بر سر خود می‌پوشانند.

لباس بسیجی

لباس که معمولاً به رنگ سبز دیجیتالی تولید می‌شود را جیان می‌پوشند این لباس دو تکه بوده و به صورت پیراهن و شلوار عرضه می‌شود.

لباس بسیج
لباس بسیج

در قسمت سرشانه این لباس بسیجی 2 عدد پاگن دوخته شده که بسیجیان می‌توانند از درجه بسیجی بر روی آن استفاده کرده و آن را نصب کنند.

لباس وزارت دفاع

پرسنل محترم وزارت دفاع نیز از این قاعده مستثنا نیستند و با توجه به درجه و رسته و سمت خود در این قسمت از نیروهای مسلح لباس‌های مرتبط با خود را می‌پوشند که این لباس‌ها می‌تواند به صورت لباس شخصی لباس کارمندی و یا لباس نظامی باشد.

لباس مصوب وزارت دفاع به صورت شلوار فصل نظامی پیراهن فصل وزارت دفاع و کفش فصل نظامی به صورت بندی و غیربندی می‌باشد همچنین در کنار این لباس نظامی می‌توان به کلاه فرم وزارت دفاع اشاره کرد.

رنگ بندی کلاه این لباس رنگ سبز زیتونی پیراهن به رنگ خاکی و شلوار به رنگ سبز و نیز کفش این محصول به رنگ مشکی می‌باشد.

نیروی زمینی ارتش
پیراهن فرم نیروی زمینی ارتش
پیراهن فرم نیروی زمینی ارتش

پرسنل نزاجا می‌توانند از لباس‌های مختلفی بنا بر فصل و یا سمت خود استفاده کنند یکی از مهم‌ترین البسه می‌توان به لباس فرم نیروی زمینی ارتش اشاره کرد که این لباس از دو قسمت تشکیل شده به صورت فرنچ و شلوار این فرنز و شلوار برای پرسنل کادر به رنگ سبز لجنی پلنگی و برای پرسنل وظیفه و سرباز آن به رنگ خاکی و کامپیوتری تولید شده است.

 

نیروی هوایی ارتش

البسه نیروی هوایی معمولاً به رنگ آبی آسمانی و یا سرمه‌ای می‌باشد به عنوان مثال پیراهن فرم نیروی هوایی ارتش به رنگ آبی و شلوار فصل نیروی هوایی ارتش به رنگ سرمه‌ای می‌باشد.

پیراهن فصل نیروی هوایی ارتش
پیراهن فصل نیروی هوایی ارتش

این سازمان به صورت تابستانه و زمستانه و به رنگ سرمه‌ای بوده کلاه زمستانه بدون بند و دارای سایز بندی‌های مختلف و کلاه تابستان آن بدون سایز و به صورت چسبی و قابل تنظیم شدن برای سایز خود می‌باشد.

 

خلبان مشاور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *