راهنمای جامع خرید محصولات خلبانی و هوانوردی

لباس پرواز خلبانی نظامی

ما سعی داریم تا در این مقاله به صورت کلی به تمام محصولات و تجهیزات مورد نیاز یک خلبان جنگنده و یا مسافربری به طور کامل بپردازیم. همچنین تعدادی از محصولات این فروشگاه خلبانی را به شما عزیزان معرفی نماییم.

‎تاریخچه یونیفرم خلبانی

‎قبل از دهه ۱۹۳۰ پرسنل هوانوردی با ظاهری سنتی در داخل کابین خود ظاهر می‌شدند که البسه آنها معمولاً شامل کاپشن‌های بمب افکن چرمی با جیب‌های بزرگ در قسمت جلوی کاپشن و نیز شلوار خاکی همچنین بوت‌ها و پوتین‌های مشکی همراه با کلاه‌های چرمی زمستانی روسی بسیار نرم شامل می‌شد.

‎پس از دهه ۱۹۳۰ یک خلبان آمریکایی به اسم پان امریکن ورد شروع به پرواز با قایق‌های پرنده خود کرد و یک سرویس هفتگی مسافری و پست هوایی بین اقیانوس اطلس را بین ایالات متحده و بریتانیا شروع کرد.

تاریخچه کاپشن خلبانی

‎ پس از آن تصمیم گرفت که ظاهر یونیفرم خلبانان را که به صورت جنگ جهانی اول بود را کم کم به یک لباس که بیشتر شبیه به یونیفرم افسران نیروی دریایی آمریکا بود جایگزین کند.

این علت این تغییر و الهام گرفتن آن از قایق‌های پرنده‌ای بود که این خلبان با آنها پرواز می‌کرد و به کم کم خدمه پرواز را به پوشیدن این بسته هدایت کرد.

‎این البته متشکل از یک کت شلوار خلبانی به رنگ مشکی و پیراهن بود که در قسمت آستین این کد درجه‌های راه راه که امروزه از آن به عنوان ریت سرآستین کت شلوار خلبانی یاد می‌شود استفاده کرد که رنگ این ریت‌ها طلایی بود همچنین بر روی این کد نشان دهنده آن نام شرکت هواپیمایی بود

‎ پیروزی این خلبان در دهه ۱۹۵۰ باعث تاسیس بزرگترین خطوط هوایی در سطح جهان شد که کم کم و به تدریج پس از آنکه خطوط هوایی دیگر شکل گرفتند ظاهر یونیفرم خلبان‌های خود را از ایشان الهام گرفتند.

کاپشن خلبانی A-2

در ادامه قصد داریم تا به معرفی یکی از بزرگترین فروشگاه‌های هوانوردی به اسم فروشگاه خلبان مشاور بپردازیم که در این فروشگاه بسیار زیادی از محصولات و لباس خلبانی موجود می‌باشد و مشتریان عزیز می‌توانند به راحتی از این فروشگاه خلبانی خرید کنند

‎پیراهن خلبانی

‎امروزه خلبان‌های سراسر دنیا از یک یونیفرم متحدالشکل معمولاً استفاده می‌کنند که این یونیفرم از اجزای مختلفی تشکیل شده که مهمترین قسمت آن پیراهن آن می‌باشد.

این پیراهن به رنگ سفید بوده که دارای دو عدد جیب در قسمت جلویی و پاگون‌هایی در قسمت سرشانه می‌باشد که ریت‌های و درجه‌های هر خلبان بر روی آن نصب می‌شود

‎شلوار خلبانی

‎در اجزای یونیفرم یک خلبان بعد از پیراهن، شلوار خلبانی است که به چشم می‌خورد معمولاً این کالا به صورت پارچه‌ای و به رنگ مشکی و ظاهری ساده و رسمی بوده که قد آن تا بالای کفش میباشد.

دستکش خلبانی

معمولاً خلبان‌های جنگنده هستند که از این دستکش‌ها استفاده می‌کنند علاوه بر خلبان‌های جنگنده نیز خلبان‌های هلیکوپتر هم می‌توانند از این یونیفرم استفاده کنند.

دستکش خلبانی

از مزایای این دستکش می‌توان به قابلیت ضد حریق بودن و نسوز بودن آن اشاره کرد که به خلبان در شرایط حریق بسیار کمک می‌کند این دستکش معمولاً از یک لایه چرم طبیعی بز و یا گاو تشکیل شده است.

کلاه خلبانی

خلبان‌های جنگنده و بالگرد و مسافربری تجاری از کلاه‌های مختلفی برای پروازهای خود استفاده می‌کنند به این صورت که خلبان‌های جنگنده از کلاه هلمت دارای ماسک اکسیژن همچنین کل خلبان‌های هلیکوپتر از کلاه هلمت بدون ماسک اکسیژن و فقط دارای وایزر سفید و مشکی همچنین خلبان‌های مسافربری و تجاری از کلاه‌های خلبانی پارچه‌ای که معمولاً از جنس پارچه فاستونی دوخته شده است استفاده می‌کنند.

تفاوت در بین کلاه خلبانی مسافربری بین کمک خلبان‌ها و خلبان‌ها وجود دارد به این صورت که کلاهی که توسط خلبان‌های کپتین که دارای درجه و ریت چهار خط می‌باشند است که بودن یک جفت خوشه روی نقاب کلاه آن را از کلاه کمک خلبان متمایز می‌کند

کاپشن خلبانی

معمولاً خلبان‌های جنگنده و خلبان‌های بالگرد از این نوع کاپشن استفاده می‌کنند از ویژگی‌های این کاپشن می‌توان به ضد حریق بودن و ضد آب بودن اشاره کرد.

کاپشن خلبانی آلفا
کاپشن خلبانی آلفا مدل MA-1

بیرون این کاپشن‌ها می‌تواند به رنگ‌های سبز سرمه‌ای و مشکی باشد اما چیزی که در این میان بین همه این کاپشن‌ها یک شکل و متحدالشکل است آستر داخلی این کاپشن می‌باشد که باید به رنگ نارنجی بوده تا زمانی که خلبان در شرایط اضطراری قرار می‌گیرد

به عنوان مثال زمانی که در برف و بوران گیر کرده و یا سوخته وسیله خود تمام شده یا گم شده است کنار وسیله پرنده خود می‌ایستد و کاپشن خود را به صورت برعکس می‌پوشد تا به دلیل فسفری بودن این رنگ و متمایز بودن این رنگ با محیط اطراف وسایل پرنده‌ای که در حال اطراف هستند بتواند خلبان را تشخیص داده و به کمک او برود

پالتو خلبانی

این محصول معمولاً برای خلبان‌های تجاری و مسافربری استفاده می‌شود به این صورت که این پالتوها و بارانی‌ها به صورت قد بلند بوده و رنگ مشکی یا سرمه‌ای دارند همچنین در قسمت سرشانه این پالتوها در گوشی‌هایی نصب شده که خلبان بتواند درجه و ریت خود را بر روی آن نصب کند

پوتین‌های خلبانی

این پوتین‌ها معمولاً برای خلبان‌های جنگنده و بالگرد هلیکوپتر کاربرد دارد که آنها را به راحتی بر تن کنده تا در طول پرواز بتوانند وسیله پروازی خود را به راحتی کنترل نمایند.

درجه خلبانی

سردوشی خلبانی معمولاً برای خلبان‌های مسافربری کاربرد دارد این سردوشی‌ها دارای مدل‌های یک خط تا چهار خط می‌باشد که هر کدام به دلیل خود بر سردوشی خلبان نصب می‌شود.

ریت خلبانی
ریت خلبانی

به این ترتیب که یک خط آن نشان دهنده دانشجوی خلبانی قبل از سولو شدن دو خط آن خلبان که سولو شده است سه خط آن نشانگر کمک خلبان بودند و چهار خط آن نشان دهنده کپتین و یا خلبان تمام بودن آن شخص می‌باشد.

جلیقه خلبانی

این کالا معمولاً زیر کت شلوار پرسنل محترم هوانوردی پوشیده می‌شود که رنگ آن مشکی و یا سرمه‌ای می‌باشد و دارای یک لایه آستر داخلی بوده  که سه دکمه و یا چهار دکمه می‌باشد.

جلیقه خلبانی
جلیقه خلبانی

تیشرت خلبانی

انواع مختلفی از تیشرت‌های هوانوردی در سایت خلبان مشاور وجود دارد که این تیشرت‌ها معمولاً به رنگ‌های سفید و مشکی بوده و دارای طرح‌های متنوعی از جمله هواپیما هلیکوپتر جنگنده و مدل‌ها و لوگوهای ایرلاین‌ها و شرکت‌های مسافربری می‌باشد.

خلبان مشاور
دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
  • رحمت الله صادقی 13 بهمن 1402 / 13:31

    سلام بسیار آموزنده و کمک کننده هست

  • lsidzaman5 11 اردیبهشت 1403 / 10:17

    با عرض سلام و احترام ، بیشک می توان گفت یکی از بهترین عرضه کنندگان محصولات مختلف در فروشگاه های آنلاین مجازی همین شرکت محترم هستش که نتنها بهترین کیفیت با پایین ترین قیمت ارائه میدند بلکه سرعت عمل در ارسال محصولات خریداری شده بدون فوت وقت رو دارند که جای بسی تشکر و قدردانیست ، در اینجا شخصأ بعنوان یکی از مشتریان این فروشگاه بزرگ و عالی صمیمانه از تمامی دست اندرکاران کمال تشکر را دارم . ارادتمند کریمی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *